Olaroiu a invins Parma   iulie 31st, 2010

olaroiu-mic

Echipa pregatita de tehnicianul roman, Al-Sadd, a reusit sa castige un meci amical disputat impotriva italienilor care au terminat sezonul trecut pe locul opt in Serie A.

Elevii lui Oli au dominat partida, deschizand scorul inca din minutul 1 prin atacantul brazilian Leandro da Silva. Acelasi da Silva a marcat si golul secund, in minutul 28. Dupa pauza, cei de la Parma au reusit sa puncteze prin Bojinov, din penalty. In ciuda faptului ca italienii si-au folosit toate vedetele, in frunte cu Hernan Crespo, meciul s-a incheiat cu victoria celor de la Al-Sadd, scor 2-1. Partida cu Parma a fost al doilea test disputat de trupa lui Cosmin Olaroiu in stagiul italian. Marti, Al-Sadd a intalnit AS Roma, meci in care formatia lui Bogdan Lobont s-a impus la limita, scor 2-1. (C.M.)

Atat comentariile, cat si ping-urile sunt inchise.