Stiinta Baia Mare este noua campioana a Romaniei la rugby   octombrie 2nd, 2010

Stiinta Baia Mare si-a pastrat titlul de campioana nationala invingand in finala Steaua cu 28-21, dupa un meci extrem de spectaculos

Finala campionatului national de rugby s-a disputat in aceasta dupa amiaza pe stadionul de la Arcul de Triumf. Campioana en-titre, Stiinta Baia Marte a reusit sa invinga Steaua cu 28-21, la capatul unui meci dramatic. Bucurestenii au condus la pauza cu 9-6, dar au fost defavorizati de arbitru. Conform gsp.ro, antrenorul Stelei, Marin Mot a vrut sa-si scoata echipa de pe teren, dupa ce a fost sanctionata cu doua eliminari si un eseu de penalizare, in a doua repriza de prelungiri, cand scorul era egal, 21-21. Pe pozitia a treia a clasamentului s-a clasat Farul Constanta, care a invins Dinamo in finala mica a competitiei cu 28-19. (O.T)

Atat comentariile, cat si ping-urile sunt inchise.