Oltchim, debut cu infrangere in Liga Campionilor   octombrie 9th, 2010

Echipa Oltchim Ramnicu Valcea a inceput cu o infrangere editia 2010/ 2011 a Ligii Campionilor la handbal feminin. In primul joc din grupa C, oltencele au cedat in Danemarca, scor 23-27, pe terenul lui Randers.

Valcencele au inceput cat se poate de prost meciul: in minutul 8, Randers conducea Oltchimul cu 7-2, iar la jumatatea primei reprize, danezele s-au distanta la sase goluri (13-7). Trupa antrenata de maghiarul Peter Kovacs incheie in forta mitanul intai, reducand din handicap: 14-12. Dupa pauza, in locul unui forcing al romancelor, handbalistele de la Randers au reusit sa se distanteze din nou pe tabela, conducand in minutul 42 cu 20-15. Dupa 60 de minute, debutul Oltchimului in grupa C a Ligii a consemnat un esec: 23-27 cu Randers, in deplasare. (L.T.)

Atat comentariile, cat si ping-urile sunt inchise.