HCM Constanta, esec in Spania: 28-34 cu Ciudad Real   octombrie 10th, 2010

Echipa masculina de handbal HCM Constanta a pierdut si cel de-al treilea joc din cadrul grupei D a Ligii Campionilor. In Spania, pe terenul puternicei formatii Ciudad Real, HCM a cedat fara drept de apel, scor 28-34.

Dupa doua esecuri (23-33 cu HC Croatia Zagreb si 22-29 cu SG Flensburg-Handewitt), pentru HCM a venit si al treilea, din tot atatea meciuri disputate in grupa D a Ligii Campionilor. In deplasarea din Spania, pe terenul lui Ciudad Real, constantentii au contat in joc doar in startul partidei, cand au avut 2-0 in minutul trei, dupa reusitele lui Muresan si Sabou. Cu un portar Ibanez in mare forma, si aruncatori precisi ca Lazarov si Guardiola, Ciudad Real a preluat conducerea, conducand cu 10-4 la jumatatea primei reprize si 15-12 la pauza. In partea secunda, HCM doar a incercat sa limiteze proportiile scorului. Dupa 60 de minute, Ciudad Real s-a impus, scor 34-28. (L.T.)