Arbitrul Marcin Borski i-a furat si pe kazahi! – VIDEO   octombrie 12th, 2010

Centralul polonez Marcin Borski, arbitrul care a condus meciul Steaua – SSC Napoli, scor 3-3, din UEFA Europa League, a comis cateva greseli uriase si la meciul Kazahstan – Belgia, scor 0-2, din preliminariile lui Euro 2012.

Marcin Borski a scapat nepedepsit de UEFA dupa ce a prelungit repriza a doua a meciului Steaua – SSC Napoli cu sapte minute, fata de patru, cat dictase initial, italienii reusind sa egaleze cu doua secunde inainte de fluierul final! Polonezul a fost delegat la meciul Kazakhstan – Belgia, scor 0-2, din preliminariile pentru Euro 2012, unde a gresit grav! Mai intai, la 1-0 pentru belgieni, Marcin Borski a anulat un gol valabil inscris de gazde, pentru un presupus hent. Cateva minute mai tarziu, polonezul a recidivat, acordandu-i al doilea cartonas galben lui Alexandr Kilslitcyn, pentru o faza in care nu s-ar fi impus nici macar dicatarea unui fault. Ramasi in zece oameni, cei din Kazakhstan au mai incasat un gol, dar oficialitatile federatiei au depus deja memoriu la UEFA impotriva lui Marcin Borski. (M.G.)

Atat comentariile, cat si ping-urile sunt inchise.