SCRISOARE DESCHISĂ CĂTRE PATRIARHUL ROMÂNIEI   decembrie 30th, 2015

Preafericite Părinte Patriarh Daniel,

Cu umilinţă vă mulţumesc din suflet pentru deosebita onoare pe care mi-aţi făcut-o, de a-mi acorda diploma omagială Sfântul Ioan Gură de Aur însoţită de o medalie şi de Sfânta Biblie, pe care aţi avut amabilitatea de a vă pune semnătura.

IMG_1869

IMG_1870

IMG_1871

Am ales această cale publică de a vă mulţumi, nu printr-un abandon al atitudinii mele de smerenie în faţa Bisericii noastră ortodoxe şi a slujitorilor ei, ci din dorinţa de a arata lumii întregi că Patriarhul nostru urmăreşte îndeaproape ceea ce se întâmplă în societate, ia act de comportamentul enoriaşilor şi ştie să răsplătească.

Încă o dată vă mulţumesc din suflet şi vă garantez că şi în viitor voi face tot ce îmi stă în putinţă pentru a sluji aşa cum se cuvine Biserica noastră care este cea mai importantă instituţie a naţiunii române.

SORIN ROŞCA STĂNESCU

30 decembrie 2015

 

 

Atat comentariile, cat si ping-urile sunt inchise.

Nu exista comentarii