Steaua risca sanctiuni drastice din partea UEFA   septembrie 30th, 2010

Finalul cu multi nervi al partidei dintre Steaua si Napoli, cu oaspetii egaland in minutul 97, ar putea aduce pedepse individuale si colective pentru ros-albastrii in cazul in care arbitrul sau oaspetii se vor plange

Imediat dupa validarea golului lui Cavani, care a modificat scorul la 3-3 in minutul 97, jucatorii Stelei l-au inconjurat pe arbitrul polonez Marcin Borski si au protestat vehement, iar Banel Nicolita chiar l-a bruscat pe unul dintre asistenti. Mai mult, suporterii ros-albastrilor au smuls scaunele pe care statusera si le-au aruncat in teren, inspre arbitri si inspre jucatorii lui Napoli. In cazul in care arbitrul si observatorul noteaza in raport aceste incidente, jucatorii agresivi risca suspendari, iar clubul Steaua poate fi amendat si se poate merge pana la inchiderea tribunelor pentru meciurile viitoare. Ros-albastrii au jucat si anul trecut doua meciuri din grupele Europa League fara suporteri. (B.G.)

Atat comentariile, cat si ping-urile sunt inchise.